ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Portal - Powiat Jaworski
Paszowice
dodano: 06-09-2010|Concept INTERMEDIA|wyświetleń: 16609

PASZOWICE


Strona www:
http://www.paszowice.pl/

Dane teleadresowe:
Urząd Gminy w Paszowicach
Paszowice 137
59-411 Paszowice
Telefon: 076 870 17 92, 076 870 17 93
Faks:076 870 17 91

 

Gmina Paszowice ma charakter turystyczno - rolniczy. Lasy zlokalizowane w południowej części gminy sprzyjają rozwojowi turystyki i wypoczynku. Paszowice leżą na Podgórzu Kaczawskim w Parku Krajobrazowym "Chełmy", którego obszar obejmuje 50% powierzchni gminy. Turyści odwiedzający gminę podziwiać mogą zabytkowe kościoły, pałace, ślady średniowiecznych grodzisk oraz liczne atrakcje przyrodnicze takie jak: Wąwóz Myśliborski i Małe Organy Myśliborskie. Na terenie gminy bogate są również materialne ślady kulturowej działalności człowieka. W Jakuszowej można odnaleźć pozostałości średniowiecznego grodziska "Siedmica", zaś w Myśliborzu - "Rozstaj kulturę sakralną reprezentują kościoły Św. Anny w Grobli, Św. Józefa Oblubieńca NMP w Kwietnikach, Wniebowstąpienie Pańskiego i Podwyższenia Krzyża Świętego w Wiadrowie oraz dwa p.w Trójcy Świętej w Paszowicach.

 

Turystom polecić można wieżę widokową na wzgórzu "Radogost", z której można podziwiać panoramę Sudetów oraz szereg szlaków turystycznych. Strudzeni wędrowcy znajdą odpoczynek w wielu prężnie rozwijających się gospodarstwach agroturystycznych. Chętni do związania swych gospodarczych lasów z gminą Paszowice mogą liczyć na życzliwość i zrozumienie lokalnych władz, a turyści na niezapomniane wrażenia z wędrówki po pięknej ziemi Paszowickiej.

 


PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg