nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Remont drogi powiatowej Nr 2822 D Jawor - Myślinów w km 5+015 do 8+728 inne ujęcie

Remont drogi 2822D na odcinku Jawor - Myślinów          

 

         Inwestycje drogowe to jeden z najważniejszych kierunków rozwoju Powiatu Jaworskiego dla obecnych władz powiatowych. Liczne przedsięwzięcia drogowe, m. in. przebudowa ponad                       4-kilometrowego odcinka ulicy Starojaworskiej w Jaworze, most na rzece Nysa Szalona łączący Jawor z Piotrowicami, remont drogi powiatowej relacji Niedaszów-Mściwojów czy przebudowa drogi powiatowej nr 2787D Sady Górne - granica powiatu (Nagórnik) to tylko kilka przykładów na skuteczną i konsekwentną realizację postawionych na początku kadencji priorytetów.

 

Zakres prac obejmował, oprócz ułożenia na tej długości nowej nawierzchni asfaltowej, także liczne prace z zakresu plantowania oraz profilowania poboczy, wykonania i odtworzenia rowów, a także regulację wpustów.

 

Przedsięwzięcie to wiąże się z ogromnymi korzyściami zarówno dla mieszkańców powiatu oraz firm działających na tym terenie, a także gospodarstw rolnych, które obecnie mają dogodny dojazd do swoich pól zlokalizowanych przy tej drodze. Jednak najbardziej usatysfakcjonowaną grupę stanowią zapewnie turyści licznie odwiedzający Park Krajobrazowy „Chełmy", w tym szczególnie turyści rowerowi, którzy jak dotąd najbardziej podkreślali brak bezpiecznego dojazdu m. in. do Wąwozu Myśliborskiego. Inwestycja ta wiązała się także z innymi korzyściami: obniżeniem kosztów eksploatacji pojazdów, redukcją ilości spalin emitowanych do powietrza poprzez szybszy przejazd na tym odcinku oraz obniżeniem poziomu hałasu. Tak wiec przedsięwzięcie to wpłynie pozytywnie na poziom życia lokalnej społeczności.

 

Inwestycję tą podzielono na 3 etapy:

I etap: od Myśliborza w kierunku Jawora (2,52 km)

II etap: od Jawora w kierunku Myśliborza (2,5 km)

III etap: Myślinów-Myślibórz (3,71 km)

 

 

 

 

Poniżej przedstawiamy zestawienie wartości poszczególnych etapów prac, wraz z dofinansowaniem            z poszczególnych źródeł. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż Powiat Jaworski ze swojego budżetu wyasygnował średnio 12,35 % wartości zadania, czyli niespełna 231 tys. zł, przy całkowitej wartości inwestycji 1,87 miliona złotych.

POWRÓT
Lokalizacja panoram
Pomoc

Po ustawieniu kursora myszy na obrazie oglądanej panoramy i przyciśnięciu lewego klawisza myszy - możliwe jest sterowanie kierunkiem obrotu widoku. Do poprawnego działania niezbędna jest włączona obsługa apletów JAVA w przeglądarce.

znak zapytania aktywny punkt - umożliwia po kliknieciu przejście do kolejnej sceny spaceru. Po najechaniu na aktywny punkt pojawi się skrócona nazwa sceny, do której prowadzi.
przybliż zbliżenie - pozwala przybliżyć oglądaną scenę.
oddal oddalenie - pozwala oddalic oglądaną scenę.
hotspoty pokaż / ukryj hotspoty - włącza i wyłącza prezentowanie aktywnych punktów na panoramie.
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 2580