nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
DROGA SIEDMICA-LIPA

REMONT ODCINKA 4350 m DROGI POWIATOWEJ NR 2814 D  RELACJI MYSŁÓW – LIPA - PASZOWICE  (w KM   6+880  DO  11+230)

 

Droga  powiatowa  nr 2814D  relacji  Mysłów – Lipa – Paszowice będąca drogą klasy „Z”  przebiega  od drogi krajowej nr 3 od miejscowości Mysłów  przez Lipę, Nową Wieś Małą, Siedmicę do miejscowości Paszowice, gdzie łączy się z drogą krajową nr 3 relacji Jakuszyce – Świnoujście.  Do  remontu  wybrano  odcinek  długości 4350 m  w km od 6+880 do 11+230  o  najbardziej  zniszczonej  nawierzchni  bitumicznej. Nawierzchnia drogi na tym odcinku mimo wykonywanych corocznych  remontów cząstkowych wymaga przeprowadzenie gruntownego remontu.

Opracowany w poprzednich latach projekt budowlany obejmuje m. in.:

  1. Plantowanie poboczy i wywóz nadmiaru gruntu.
  2. Oczyszczanie, odmulanie oraz odbudowa przepustów pod drogą i na zjazdach.
  3. Ułożenie warstwy odsączającej, dolnej podbudowy zgęszczenie na skrzyżowaniach i zjazdach.
  4. Ułożenie nowej warstwy wiążącej i ścieralnej.
  5. Poszerzenie i wyprofilowanie poboczy na długości 4350 m

        Przewidziana do remontu droga to połączenie drogi krajowej nr 3 z miejscowością Paszowice oraz z największym ośrodkiem społeczno - gospodarczym w powiecie jaworskim – miastem Jawor. Udrożnienie przepływu ruchu pojazdów na tej trasie ma również ważny aspekt społeczno – ekonomiczny jakim jest mobilność towarów i usług. Planowany do wykonania w przyszłości remont 4350 metrowego odcinka drogi doprowadzi do poprawienia bezpieczeństwa komunikacyjnego na drodze i zwiększenia płynności ruchu.

        Obecny jej stan stanowi duże niebezpieczeństwo dla pieszych poruszających się skrajem jezdni, jak również rowerzystów stanowi brak poboczy. To właśnie tą drogą przebiega Szlak Trzech Wąwozów (Siedmica, Lipa i Myślibórz), Rowerowy Szlak Polskiej Wsi, tędy również dostać się można do  jednej z największych atrakcji turystycznych Powiatu Jaworskiego – Kościoła Pokoju w Jaworze – zabytku wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W ramach realizacji przedsięwzięcia wyremontowany zostanie odcinek 4350 mb drogi, o średniej szerokości ok. 5m.

POWRÓT
Lokalizacja panoram
Pomoc

Po ustawieniu kursora myszy na obrazie oglądanej panoramy i przyciśnięciu lewego klawisza myszy - możliwe jest sterowanie kierunkiem obrotu widoku. Do poprawnego działania niezbędna jest włączona obsługa apletów JAVA w przeglądarce.

znak zapytania aktywny punkt - umożliwia po kliknieciu przejście do kolejnej sceny spaceru. Po najechaniu na aktywny punkt pojawi się skrócona nazwa sceny, do której prowadzi.
przybliż zbliżenie - pozwala przybliżyć oglądaną scenę.
oddal oddalenie - pozwala oddalic oglądaną scenę.
hotspoty pokaż / ukryj hotspoty - włącza i wyłącza prezentowanie aktywnych punktów na panoramie.
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 2580