nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Pracownicy PODGiK-u podnoszą swoje kwalifikacje
dodano: 15-10-2019 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1798

O tym, jak ważne jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych w specjalistycznych branżach nie trzeba przekonywać. Nie trzeba też podkreślać, jak bardzo zmieniły się technologie systemów do prowadzenia zasobu geodezyjnego i kartograficznego, a co za tym idzie - sposoby udostępniania informacji o gruntach, budynkach, lokalach czy sieciach uzbrojenia terenu. Zmieniają się też potrzeby, z jakimi obywatele przychodzą do urzędu. Coraz częściej szukają informacji przekazywanej w sposób cyfrowy w pełni zautomatyzowany. Dlatego też w dniach 15-16 października 2019 r. w Starostwie Powiatowym odbywa się specjalistyczne szkolenie dla pracowników Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w zakresie pracy na bazach danych i udostępniania informacji graficznej. Szkolenie poprowadzi Pan Łukasz Czeczotka z firmy Geo-Sys z Katowic.

Podczas szkoleń nacisk kładziony jest na część praktyczną, czyli to, co najbardziej interesuje pracowników PODGiK. Taka praktyczna forma szkolenia daje uczestnikom znacznie więcej niż sama teoria, jest ciekawsza i pozwala na aktywny udział wszystkich zainteresowanych.

Powiat Jaworski, jako jeden z niewielu na Dolnym Śląsku posiada w pełni zinformatyzowane zasoby geodezyjne i kartograficzne, cały teren powiatu posiada założone i prowadzone w sposób cyfrowy bazy Geodezyjnej Sieci Uzbrojenia Terenu (GESUT), Bazę Danych Obiektów Topograficznych (BDOT500) oraz Ewidencji Gruntów i Budynków.

Informacje z tych baz są udostępniane na portalu https://peu jawor.geoportal2.pl/category/katalog-e-uslug/, do korzystanie z którego gorąco zapraszamy.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
TPD_Legnica.png
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 3471