nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Walne Zgromadzenie Sygnatariuszy SUDETY 2030
dodano: 07-10-2019 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 2065

W Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu NYSA w Jaworze miało miejsce kolejne spotkanie sygnatariuszy Porozumienia SUDETY 2030. Przedstawiciele ponad 100 samorządów z Dolnego Śląska spotkali się, aby rozmawiać o środkach na rozwój południa Dolnego Śląska w kontekście przyszłej perspektywy finansowej, jak również o nadrzędnym celu Porozumienia, jakim jest harmonijny rozwój regionu i zapewnienie jego mieszkańcom wysokiej jakości życia.

Gośćmi specjalnymi zgromadzenia byli Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej - lider porozumienia Sudety 2030 oraz Jerzy Łużniak Prezydent Jeleniej Góry.

Podczas dyskusji wiele miejsca poświęcono takim aspektom, jak deliminacja (statystyczne wydzielenie) województwa dolnośląskiego w układzie NUTS 2 na dwa podregiony, ze względu na zróżnicowanie rozwojowe Dolnego Śląska, co miałoby w przyszłości przełożenie na wysokość wsparcia finansowego regionu i jego równomierny rozwój.

Kwestie rozwojowe i wagę problemu podkreślił również Marszałek Cezary Przybylski, mówiąc, iż „Od samego początku identyfikuje się z sygnatariuszami Porozumienia SUDETY 2030, bo przecież wszystkim zależy na tym, żeby cały Dolny Śląsk rozwijał się równomiernie, bez podziału na regiony mniej, czy bardziej rozwinięte i należy zrobić wszystko, aby taka sytuacja nie miała miejsca".

Samorząd Powiatu Jaworskiego reprezentował Stanisław Laskowski Wicestarosta Jaworski.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
TPD_Legnica.png
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 3471