nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Nowa droga w Wierzchosławicach!
dodano: 13-11-2019 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1870

Po 4 miesiącach robót budowlanych zakończono realizację przebudowy drogi powiatowej nr 2833D we wsi Wierzchosławice. Przedsięwzięcie to objęło zakresem remont ponad 3,5-kilometrowego odcinka drogi oraz szereg prac towarzyszących, tj. wjazdy na posesje, zatoki autobusowe, czy bariery ochronne. Wszystko to niewątpliwie zwiększy komfort i bezpieczeństwo uczestników ruchu oraz wpłynie na poprawę estetyki tej części powiatu.

Całkowita wartość zadania wyniosła ponad 1,6 mln zł. Na jej realizację Powiat Jaworski pozyskał dotację z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji - ponad 1,3 mln zł, oraz z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego - 240 tys. zł. Niezwykle istotna była również dobra współpraca i finansowe wsparcie Gminy Bolków, która udzieliła dofinansowania w wysokości niemal 90 tys. zł.

Przebudowa drogi w Wierzchosławicach, to jedno z czterech zadań inwestycyjnych, które w tym roku realizuje Powiat Jaworski, wykorzystując finansowe wsparcie MSWiA z puli przeznaczonej na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Zakończono już remont pomieszczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaworze, a aktualnie trwają prace związane z przebudową mostu w Pogwizdowie oraz przebudową drogi relacji Zębowice-Paszowice.

Łączna wartość tych inwestycji to ponad 5 mln zł!


 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
TPD_Legnica.png
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 3645