nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
UWAGA - SILNY WIATR w całej POLSCE
dodano: 30-09-2019 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 2175

Niż Mortimer uderzy w Polskę.                         

Alarmy pierwszego i drugiego stopnia.

Początkowo na Dolnym Śląsku alert pierwszego stopnia, jednak, wraz ze wzrostem siły wiatru - IMGW nie wyklucza podniesienia go do poziomu drugiego!!

Pogoda w poniedziałek, 30 września będzie niebezpieczna. IMGW wydał dla całego kraju ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Wiatr może osiągać prędkość do 100 km/h. Pogoda w Polsce jest kształtowana przez niż Mortimer z układem frontów atmosferycznych, którego ośrodek przemieszcza się znad Danii nad Łotwę. Z zachodu napływa powietrze polarne morskie, za frontem chłodnym chłodniejsze.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, a na przeważającym obszarze kraju suma opadów deszczu do 15 mm. Temperatura maksymalna od 14 st. na północnym zachodzie, 15 st., 18 st. na przeważającym obszarze, do 20 st. na południowym wschodzie.

Wiatr wzmagający się w ciągu dnia do dość silnego i silnego, od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h na Pomorzu, Kujawach, Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce, na Ziemi Łódzkiej, Mazowszu, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, w Małopolsce, na Ziemi Świętokrzyskiej i Górnym Śląsku, z kierunków zachodnich. Nad morzem wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 60 km/h, w porywach do 100 km/h; w szczytowych partiach Tatr porywy wiatru do 140 km/h. W całym kraju obowiązują ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przez silnym wiatrem. Dla dziewięciu województw i wybrzeża wydano alerty drugie stopnia.

Drugi stopień zagrożenia występuje w: Wielkopolsce, Lubuskiem, Łódzkiem, Świętokrzyskiem, na Podkarpaciu, w Małopolsce, na Śląsku, w południowych i środkowych powiatach Mazowsza i Lubelskiego oraz w północnych powiatach Pomorskiego i Zachodniopomorskiego.

Dla pozostałych województw wydano alerty pierwszego stopnia, jednak w przypadku Dolnego Śląska IMGW nie wyklucza podniesienia go do drugiego. Taka zmiana najprawdopodobniej może zajść na zachodzie i w centralnej części województwa.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
TPD_Legnica.png
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 3677